Black Desert

Black Desert

Pobierz gręBlack Desert czyli “Czarna Pustynia”. Samo tłumaczenie tytułu kojarzy nam się z jakąś akcją na terytorium wroga, prawdopodobnie w Afryce, przeprowadzoną przez NATO, lub innego rodzaju siły zbrojne, mającą na celu zaprowadzenie pokoju w targanym wojną rejonie. Czy jest tak naprawdę? Czy po wybraniu kategorii gry pc i kliknięciu na przycisk Black Desert Download otrzymamy na ściągniętą na swoim twardym dysku grę opowiadającą o zmaganiach w Afryce? Nic bardziej mylnego. Black Desert to gra sieciowa, czyli multiplayer, rozgrywająca się w…klimatach fantasy. Należy ona do bardzo popularnego ostatnio gatunku MMORPG, czyli Massively Multiplayer Online Role – Playing Game. Massively mówi samo za siebie, mamy bowiem do czynienia z grą, w której bierze udział naprawdę wielu, być może nawet setki, czy tysiące graczy. Im więcej graczy, tym bardziej popularna graczy i na odwrót. Multiplayer to info, że gra przeznaczona jest dla wielu osób, a internetowego, iż rozgrywka toczy się przez hiperłącze internetowe. Role – Playing Game owo po prostu info, że w grze pozostaniemy starać się rozwijać polską postać – albo postaci, to jest zależny od gry, w niektórych pozycjach albowiem możemy sterować sam cała ich obsługą – jej kwalifikacje, ekwipunek, czy sam jej siły a wszelakiego gatunku umiejętności magiczne.
Co atrakcyjne, Black Desert widnieje debiutem. To debiutanckie dzieło studia pionowo z Korei, nazwany Pearl Abyss. Gdy widać, debiut ów udał im się całkiem nieźle, aby nie powiedzieć, bez ogródek doskonale. Serwery spośród postawioną na nich grą Black Desert ruszyły 17 grudnia 2014 roku a nadal mają się całkiem nieźle, i pozycja jest nader popularna pośród każdego wielbicieli gier spod znaku Massively Multiplayer Online Role – Playing Game. Co, poza trybami walki, charakteryzuje jeszcze Black Desert, którego cała nazwa brzmi Black Desert Online? Przykładowo fabuła, która jest nader skomplikowana, ale w niczym nie ogranicza to w rozgrywaniu pozycji, a ale wręcz, bardzo pomaga wczuć się w kampanię i po prostu przekazać duchowo do otoczenia, w którym historia się Black Desert Oto mamy dubel państwa – Demokrację Calpheon oraz Cesarstwo Valencia. Oba ów kraje pałają panują władzy i oba starają się dochrapać się jej jak sporo na konfliktowym rejonie, o które owo właśnie toczą się walki.

Black Desert – trailer gry

Możemy nadać większy rozgłos własnych bohaterów, nadając im imiona, krajowy wygląd oraz ani chybi dobierając dla nich zarówno odpowiedni początkowy ekwipunek, jak i moce, którymi będą się posługiwać na początku własnej przygody, a dalej wybrać, którą ze stron zamierzamy być przedstawicielem w walce.

Dalej pozostaje już tylko pokonywać hordy wrogów, zdobywać „loot”, czyli ekwipunek, jaki po sobie pozostawią, doskonalić nasze zdolności nie tylko zręcznościowe – czyli te, którymi posługujemy się w przypadku walki wręcz, czy przy użyciu broni palnej, lub białej – oraz oczywiście nasze umiejętności magiczne, bo i takie również przecież w Black Desert Download posiadamy.

Black Desert różni się jednak znacznie od swoich konkurencyjnych braci, co pozwala ustawić tą pozycję nieco wyżej w rankingu, niż pozostałych. Jaka to różnica? Fakt, iż w Black Desert bardziej liczą się zręczności gracza, jego refleks i umiejętności, niż to, czym został obdarzony nasz bohater w sensie zarówno fizycznym, jak i psychicznym – mowa tutaj oczywiście o posługiwaniu się magią – i co właśnie daliśmy mu do ręki jako broń. Dlatego właśnie naprawdę warto sięgnąć po coś nowego i zainteresować się pozycją, jaką jest tutaj omawiany Black Desert.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNeed for Speed Most Wanted
Następny artykułCall of Duty Modern Warfare Remastered
GameSector
GameSector to strona poświęcona tematyce gier komputerowych, głównie gry PC ale także gry na konsole, gry na PS4, Xbox i wiele innych. Oczywiście poza publikacjami dotyczącymi gier PC znajdziesz na GameSector także poradniki, cheaty do gier a także akcesoria dla graczy ułatwiające profesjonalną rozgrywkę podczas gier multiplayer i nie tylko.