Elex

Elex

gry do pobraniaPiranha Bytes bez dwóch zdań uważana jest w naszym kraju za jednego z najbardziej kultowych producentów gier. Kiedy więc otrzymałem zaproszenie na pokaz jej nowego tytułu – Elexa, byłem podekscytowany. Nie codziennie nadarza się przecież okazja, by spotkać się i pogadać z twórcami Gothica. Na wspominanie kultowych przygód Bezimiennego nie było jednak zbyt wiele czasu, bo Björn i Jennifer Pankratz, małżeństwo projektantów gier, mieli do licha i trochę do pokazania i opowiedzenia na temat nadchodzącej produkcji.

Elex oficjalny trailer gry

W pewnym momencie prezentacji Elexa mogliśmy nawet sami zapożyczyć po pad i poddać próbie w akcji m. in. system walki. Dało owo pewien obraz tego, co chce osiągnąć Piranha Bytes w swoim ponoć najambitniejszym dziele. Czym więc zostanie Elex? Z jednej strony to zupełnie uniwersum z dziesiątkami pomysłów nowe, których na próżno szukać w Gothicu bądź trzech częściach Risena.

Bądź wobec tego Piranha odcina się od swoich korzeni? Nico bardziej mylnego, bo nudziałowiec wciąż porusza się w tych samych klimatach oraz czerpie garściami ze swoich wcześniejszych dokonań.
Nordic Games i Piranha Bytes, twórcy serii Gothic przenoszą grę ELEX do zupełnie wymiaru nowego. Akcja gry jest osadzona nowym w, post-apokaliptycznym fantastyczno-naukowym przestrzeń kosmiczna, które wciąga graczy w świat interesujących postaci pełen, zmutowanych stworów, mocnych wyborów moralnych i trzymającej w napięciu akcji.

Magalan, w pełni otwarty świat ELEX, był domem dla w dużej mierze rozwiniętej cywilizacji, aż do okropnego w skutkach uderzenia meteorytu, które zmieniło planetę w post-apokaliptyczny świat. Meteor został po sobie substancję nazwany Elex, którą teraz jest dozwolone znaleźć prawie wszędzie, oraz każda frakcja w bitwie używa jej w inny sposób. Iks mieszkaniec świata stale goni Elex, zarówno jako kompozycji o magicznej mocy, aż do wykorzystania w broni czy też jako czysty środek pobudzający.

Gdy jedna z frakcji „The Albs” uważa pochłanianie Elex za część kultu, inna z nich „The Clerics” zakazuje spożywania tąże substancji na tle religijnym oraz używa jej do podnoszenia zaawansowanego technologicznie uzbrojenia. „Berserkerowie” – trzecia z frakcji – są ludźmi żyjącymi w harmonii z przyrodą i przetwarzają Elex w manę pozwalającą im na tworzenie magicznych broni. Dotyczący „Bandytów” to ich mieszkańcy nie posiada ustalonych taks i żyją zgodnie z hasło „zabierz wszystko co lecz wciąż się da lub koryfeusz inny to zrobi”.
Elex to gra RPG skonstruowana przez niemieckie studio Piranha Bytes, głównie znane spośród kultowej serii Gothic. Wewnątrz wydanie gry odpowiada firma Nordic Games. Fabuła Elex’a osadzona jest w dużym, postapokaliptycznym świecie, w którym zaawansowana technologia zmieszana jest z elementami magicznymi. Gra przenosi graczy na planetę Magalan, w którą wiele lat wcześniej uderzył meteoryt. Katastrofa doprowadziła do zniszczenia kwitnącej tam cywilizacji. Przeżyła tylko garstka ludzi. Wraz z meteorytem na planetę przybył – tajemniczy pierwiastek, elex. Dzięki niemu można zdobyć magiczne umiejętności, ale jego używanie prowadzi do utraty ludzkich odzcuć. W Elex przygodę rozpoczynamy jako generał Albów, zdradzony przez swoich pobratymców i pozostawiony na pastwę losu. Udało jednak mu się przeżyć zdradę. Bohater budzi się nie pamiętając niczego z przeszłości. Od tego czasu to sam gracz kieruje jego losem. To on wybiera czy sprzymierzy się się z Berserkerami, Klerykami czy Banitami. Swiat w Elex’ie jest duży i otwarty, który gracz może swobodnie ekplorować. Jedynym ograniczeniem jest poziom naszego bohatera oraz siła wrogów, strzegących przejść do niektórych obszarów mapy. Główny bohater musi się zmierzyć z wieloma przeciwnikami, wśród których znajdują się powstałe w wyniku mutacji potwory, potężne machiny bojowe, bandyci oraz wojownicy wrogich frakcji. Bohater ma dostęp do różnego rodzaju broni między innymi: broń palna, miecze, karabiny laserowe itd. Nie zabrakło też rozmaitych zbroi i pancerzy.
W Elexie Piranha Bytes odchodzi od „bezimienności”, co zresztą miało już miejsce w Risenie 3. W nowej grze wcielimy się w byłego członka Albów, który został zdradzony przez swoją frakcję. Obudziwszy się po katastrofie myśliwca, bohater odkryje, że wylądował w obozie Berserkerów, walczących od lat z Albami. Na skutek odstawienia elexu odzyska też w znacznej mierze swą ludzką naturę. Nie dość, że heros ów zostanie wyposażony we własną historię, to jeszcze ma być ona ściśle powiązana z główną osią fabuły – naszym celem będzie bowiem dostać się z powrotem do siedziby bezdusznej frakcji, by poznać przyczyny zdrady. Po drodze trafimy oczywiście na kilka innych plemion walczących o przetrwanie pod jarzmem Albów i wplączemy się w gęstą sieć intryg. Gra ma być mieszanką eksploracji, wykonywania zadań, podejmowania decyzji oraz walki, a wszystko to rozpisane na dziesiątki godzin rozgrywki. Co ważniejsze, każdy z tych elementów zaoferuje sporą dozę swobody.


Elex do pobrania, download Elex pełna wersja pc, Elex, Elex chomikuj, Elex crack, Elex crack do pobrania, Elex demo do pobrania, pobierz Elex, Elex, Elex demo gry, Elex demo pc, Elex download pc, Elex download za darmo, Elex działająca wersja, Elex gra do pobrania, Elex gra za darmo, Elex pełna wersja gry na pc, Elex pobierz, Elex pobierz za darmo, Elex reloaded, Elex ściągnij, Elex ściągnij na pc, Elex skąd pobrać, Elex skidrow, Elex torrent, Elex utorrent, Elex za darmo pc, skąd pobrać Elex pc

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAssassin’s Creed: Origins
Następny artykułGrand Theft Auto V
GameSector
GameSector to strona poświęcona tematyce gier komputerowych, głównie gry PC ale także gry na konsole, gry na PS4, Xbox i wiele innych. Oczywiście poza publikacjami dotyczącymi gier PC znajdziesz na GameSector także poradniki, cheaty do gier a także akcesoria dla graczy ułatwiające profesjonalną rozgrywkę podczas gier multiplayer i nie tylko.