Gothic 2

Gothic 2

Pobierz gręDruga część niezwykle popularnej gry RPG. Ponownie wcielamy się w postać bohatera znanego z pierwszej odsłony – Bezimiennego, który musi stawić czoła nowemu zagrożeniu, które pojawiło się na wyspie Khorinis. Są nim smoki, które kontrolują armię ciemności. Gothic 2 to kompletna edycja drugiej części przygód bezimiennego bohatera zawierająca podstawową wersję gry wraz z dodatkiem Gothic 2: Noc Kruka. Produkcja z gatunku cRPG (ang. computer Role Playing Game) ponownie wcieli gracza w rolę znanego bohatera, który po walce z głównym atagonistą jakim był Śniący (ork. Krushak) i odesłanie go do swojego świata musi zmierzyć się z nowymi zagrożeniami ze strony sił zła. Dzięki zasługom mocy Xardasa, bezimienny bohater uniknął śmierci w podziemiach by ponownie stanąć do walki. Przed przystąpieniem do walki z armią smoków i starym znajomym opętanym przez złego Beliara, nasz główny protagonista musi nabrać sił. Gothic 2 (Gothic II) to połączenie cRPG i gry akcji na komputery PC będące sequelem popularnej gry cRPG z 2001 roku. Gothic 2 po polsku zostało wydane w 2003 roku przez CD Projekt. Przy obecnych specyfikacjach sprzętu, gra powinna ruszyć na każdym sprzęcie, jako że gothic 2 wymagania ma naprawdę niewielkie – wystarczy tylko Pentium III 1. 2GHz, 0, 5GB RAM, 64MB grafiki i ok. 2. 2GB wolnej przestrzeni na twardym dysku. Nazwa gry częściowo nawiązuje do średniowiecznego stylu architektonicznego, ale kojarzy się również z pewną subkulturą o mrocznej estetyce (gothic, Goci, gotic, gotik), co jest zauważalne również w oprawie graficznej Gothic 2.
Fabuła Gothic 2 osadzona jest w świecie fantasy starającym się odwzorować realia średniowiecza. Występują w grze liczne potwory (ponad 50 rodzajów), a obok nich próbują przetrwać ludzie. Graczom udostępniono zróżnicowane i ciekawe lokacje. Pojawiają się nowe klasy postaci i nowi bohaterowie, niektórych z nich możemy zobaczyć w galerii na screenach. Pojawiły się także nowe umiejętności, jak np. możliwość tworzenia wszelkiego rodzaju mikstur, których działanie zależeć będzie od użytych przez nas składników i sposobów produkcji. Spotkamy też na swojej drodze nowe gildie zrzeszające nieraz nietypowe osobistości.

Gothic 2 – trailer gry

Gra Gothic II została stworzona z myślą o rozgrywce single-player. Postać bohatera możemy rozwijać pod kątem jej zdolności militarnych, w tym samych technik walki, a także wielu innych umiejętności, jak np. skradanie się, włamywanie się, kradzież kieszonkowa, tworzenie runów, alchemia, magia (istnieje sześć jej „kręgów”) itd. Przy użyciu linka na naszej stronie do kupienia jest do zwołania demo Gothic dwa. W sequelu astronomiczny krok naprzód przyszedł w kwestii sztucznej inteligencji NPC (w sumie ok. czterystu postaci). Dopracowana pozostała również grafika; wykorzystano ok. 100 bogatych tekstur twarzy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGothic 3
Następny artykułGothic
GameSector
GameSector to strona poświęcona tematyce gier komputerowych, głównie gry PC ale także gry na konsole, gry na PS4, Xbox i wiele innych. Oczywiście poza publikacjami dotyczącymi gier PC znajdziesz na GameSector także poradniki, cheaty do gier a także akcesoria dla graczy ułatwiające profesjonalną rozgrywkę podczas gier multiplayer i nie tylko.