Grand Theft Auto IV

Grand Theft Auto IV

Pobierz gręGra Grand Theft Auto IV jest ukazana z perspektywy trzeciej osoby. Zaliczana jest do gier akcji, mamy przy tym do czynienia z kolejną już odsłoną cyklu, który nie tylko zachwyca, ale również budzi niemałe kontrowersje jeszcze od 1997 roku. Pobierz już za darmo GTA 4 Download na PC w pełnej wersji i sprawdź co czeka Cię w tej odsłonie serii. Jest owo jednocześnie jedna spośród najwyżej ocenianych a najlepiej sprzedających się gier komputerowych w historii, co robi, że mówiąc o niej trudno chronić obojętność.
Głównym bohaterem jest Niko Bellic – mieszkaniec Bałkanów, który, za inspiracją kuzyna Romana, bierze decyzję o opuszczeniu Europy i przeniesieniu się do Decyduj Zjednoczonych. Bardzo szybko świadczy się jednak, że jego życie nie przedstawia się tak optymistycznie nowe, jak można byłoby tego oczekiwać. Faktyczność nie jest całkiem zgodna z tej, jaką przedstawiał bliski, a Niko powinna koncentrować się przede wszystkim na tym, aby przedłużać go z problemów, w jakie Roman wpada niemal na każdym kroku.
Grand Theft Auto IV, to kolejna edycja dość kontrowersyjnej a brutalnej serii gier, w której naszym obowiązkiem jest prowadzenie naszych prywatnych, gangsterskich interesów na terenie miasta. W momencie Grand Theft Auto IV, mamy styczność z grą działaniu, ukazaną z perspektywy trzeciej osoby. Dzięki temu zabiegowi, cała rozgrywka widnieje poprowadzona bardzo świeże a na dodatek, zarabiamy bardzo szerokie kalejdoskop widzenia. W walce, wcielamy się w rolę niejakiego Figa, którego krewniak – Roman, ściągnął go wprost z Europy Wschodniej. Co prawda, obiecywał mu on „złote góry” i całkowite konto w bazie, ale… okazało się, że to całokształt to jedna duża mistyfikacja. Na dodatek, jesteśmy zobligowani wyciągać wspomnianego Romana z wielu niepewnych przygód. Nie stanie się przesadą, jeśli napiszemy, że interfejs walki opiera się na… telefonie. Ale od zarania… Nasz niesforny Roman, jest naszym głównym zleceniodawcą. U niego uczymy się gangsterskiego „fachu” a a propos, poznajemy kolejne, pełne ryby lokalnego półświatka. Należy dodać, iż co jakiś chronos, nasi zleceniodawcy się zmieniają. Kontaktują się oni z naszą firmą, za pomocą wspomnianego telefonu komórkowego, który nie tylko umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych, ale pozwala też na transfer zdjęć i różnych innych danych. Jeśli chcecie na własnej skórze poczuć gangsterskie klimaty, koniecznie pobierzcie Grand Theft Auto IV Download na swój komputer. Żeby było ciekawiej, naszą wirtualną komórkę możemy dowolnie… modyfikować! Jak? Chociażby poprzez ustawienia dzwonków, tapet i szeregu innych, konfiguralnych opcji. Jak więc widać, podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon gry, również i tu twórcy zaskoczyli nas dość oryginalną fabułą i scenariuszem gry. W grze poruszamy się po fikcyjnym „Mieście Wolności” – Liberty City. Co ciekawe, do złudzenia przypomina on Nowy Jork. Można w nim znaleźć szereg obiektów, charakterystycznych dla tego ogromnego, amerykańskiego miasta.

Grand Theft Auto IV – trailer gry

Roman jest zresztą pierwszym zleceniodawcą głównego bohatera, wiele wskazuje jednak na to, że nie będzie wcale zleceniodawcą ostatnim. Realizacja kolejnych zadań sprawia, że Niko zapoznaje się ze strukturą lokalnych organizacji przestępczych, z czasem więc lista osób dających mu zlecenia rośnie.

Pobierz GTA 4 Download na swój komputer PC i zagraj już teraz w tą jakże świetną grę akcji. Kontakt z gangsterami w zdecydowanej większości przypadków odbywa się z wykorzystaniem telefonu komórkowego, okazuje się przy tym, że możemy wykorzystywać go nie tylko do wykonywania i odbierania połączeń. Telefon Niko pozwala nam również na wysyłanie zdjęć, a nawet na przechodzenie do trybu multiplayer. Co ciekawe, sam telefon można personalizować dodając do niego nie tylko dzwonki, ale również oryginalne menu. Na potrzeby GTA IV stworzona została zresztą nawet specjalna wersja Internetu, z której korzysta Bellic.
W Grand Theft Auto IV, otaczający nas świat jest w dużym stopniu otwarty. Na miejsce wykonania misji, możemy dotrzeć zarówno pieszo, jak też przy pomocy taksówki czy skradzionego pojazdu. Fanów serii, nie zdziwi pewnie fakt, iż w grze zdołamy poruszać się dodatkowo… śmigłowcem. Po przybyciu na miejsce, walczymy z lokalnymi przeciwnikami, mając dostęp do broni szeregu, o detalach których nie pozostaniemy Was informować. Zdołamy jednak obiecać, iż w porównaniu z wcześniejszą odsłoną serii, krajowy arsenał jest daleko ciekawszy i bogatszy. Jeśli chcecie otrzymać wiadomość jeszcze więcej na ten temat, bezwarunkowo pobierzcie Grand Theft Auto IV Download na swój blaszak. W tym miejscu, warto nalepić etykietę, że podczas starć możemy w znacznym stopniu angażować się na fabułę walki. Tak, w Grand Theft Auto IV daleko nam stanie się do liniowej walki. W Grand Theft Auto IV, posiadamy do czynienia z RAGE – autorskim silnikiem, stworzonym przez programistów gry. Dzięki temu, rezultaty graficzne są akuratnie dopracowane, a baczny gracz dostrzeże takie szczegóły jak… omijanie przez gapiów dziur w drodze, czy też rozpływanie się dymu w powietrzu. Jeśli chcecie zobaczyć to na własne oczy, bezwarunkowo pobierzcie GTA cztery Download na osobisty komputer. Grand Theft Auto IV, również swoje poprzedniczki, owo gra dostępna podobnie jak w trybie single jak i multi. I jeśli mowa o trybie multiplayer, owo pewnie zaskoczy Was fakt, że przełączenie pomiędzy nim i trybem single być może odbywać się poprzez… odtwarzany wyżej telefon komórkowy, jakim posługuje się ważna postać w grze.

Najważniejszym miejscem rozgrywki jest wirtualne miasto Liberty City. Lokalizacje mogą wydać nam się jednak dziwnie znajome, miasto przypomina bowiem do złudzenia Nowy Jork wraz z charakterystycznymi dla niego budowlami takimi, jak choćby Most Brooklyński, Statua Wolności oraz Empire State Bulding. Bohater przemieszcza się po pięciu dzielnicach, które również do złudzenia przypominają te, które znajdują się w oryginalnym Nowym Jorku. Na uwagę zasługuje przy tym proces urbanizacji, znakomicie rozwinięta sieć dróg oraz oryginalna, nowoczesna architektura.
Cyklu gier GTA nie trzeba przedstawiać nikomu. Najbardziej oczekiwana gra, zaliczająca się do gier akcji, gier rozrywkowych czy tez gier zręcznościowych i strzelanek. Prawda jest taka, że seria GTA tworzy sama sobą nowy gatunek gier. Gra z otwartym światem, gdzie oprócz wykonywania zadań możemy zajmować swój czas w każdy niemal sposób. Nie sposób opisać wszystkich funkcjonalności GTA ponieważ ogrom ich jest tak duży. Poprzednikiem GTA IV było GTA San Andreas, w tej wersji Naszym bohaterem jest biały człowiek, w poprzednich wersjach sterowaliśmy czarnoskórym bohaterem. Gra głównie skupia się na eliminowaniu obcych gangów z terytorium miasta, wykonywaniu zadań oraz jeżdżeniu kradzionymi samochodami.

Wykonanie kolejnych misji wcale nie jest proste, duże znaczenie ma bowiem przemierzanie prawdziwych labiryntów ulic, które prowadzą nas do zaznaczonego na mapie miasta celu. Sposób pokonania trasy jest uzależniony od naszych potrzeb. Za darmo dostaniesz GTA 4 Download PC pobierając ją w formie szybkiego instalatora na naszej stronie. Możemy pokonywać ją pieszo, nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby korzystać z taksówek, a także skradzionego pojazdu. Tu po raz kolejny mamy w czym wybierać, możemy bowiem korzystać nie tylko z samochodów, ale i motocykli. W grze czeka też na nas kolej, motorówki, a nawet helikoptery, zawsze możemy też skorzystać z jednej z osiemnastu zróżnicowanych stacji radiowych, aby uprzyjemnić sobie podróż. Pod względem sprzedaży i dochodów, wersja GTA IV nie odniosła znaczącego sukcesu. Być może przez fakt, że na czas premiery gra miała bardzo wysokie wymagania sprzętowe w porównaniu do tego jaki sprzęt ówcześnie był na rynku. Z drugiej strony gra odpalona na dobrej karcie graficznej prezentuje się ano bajecznie. Wracając aż do samej fabuły a gry, poprawiono w stosunku do poprzedniej wersji ścisłość jazdy samochodem, ciężej jest również posiać pościg policji. Już sam poziom trudności cokolwiek różni się od chwili poprzedniej wersji. Acz reasumując przyjemniej rozrywka się w GTA San Andreas, jakie tworzone było na całkowicie innym interfejsie graficznym.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSpellForce 3
Następny artykułGrand Theft Auto San Andreas
GameSector
GameSector to strona poświęcona tematyce gier komputerowych, głównie gry PC ale także gry na konsole, gry na PS4, Xbox i wiele innych. Oczywiście poza publikacjami dotyczącymi gier PC znajdziesz na GameSector także poradniki, cheaty do gier a także akcesoria dla graczy ułatwiające profesjonalną rozgrywkę podczas gier multiplayer i nie tylko.