Grand Theft Auto V

gta 5

gry do pobraniaGrand Theft Auto V to jedna z najlepszych gier akcji z otwartym światem, jakie kiedykolwiek powstały. Zaskakuje ilością detali, nie mających bezpośredniego wpływu na właściwą rozrywkę, a służących jeszcze lepszemu zanurzeniu gracza w świecie przedstawionym. Przy okazji wiele elementów służy osobnemu celowi: ukazaniu USA w krzywym (a do tego bardzo mrocznym) zwierciadle. To jednak temat na osobne rozważania.

Grand Theft Auto V oficjalny trailer gry

Nowe dzieło Rockstar robi wrażenie rozmachem, świat jest gigantyczny i doskonale wypełniony. Do tego mamy odpaloną nieco nadal rozgrywkę online i spore powiązania z rozmaitymi programami na różne platformy – na tym polu istnieje kilak niedoróbek, ale widać, że gra ma sie rozwijać.

W sumie jest owo tytuł, którego wstyd istnieje nie mieć na półce… Od jakiegoś czasu wojny tworzone przez Rockstar upływają metamorfozę. Prawdopodobnie jako jednio z prekursorów sandboksowych gry akcji zorientowali się, iż wykorzystywana od lat przepis powoli się przejada. Nadawane na siłę dodatkowe inwencji wyglądają podobnie w mnogości produkcji i choć bezustannie mogą bawić, to aliści im lepiej dopracowana istnieje właściwa fabuła, tym bardziej burzą immersję. Mamy ważne spraw na głowie bohaterów, sceniczne wyścigi z czasem, ratowanie świata, a jednocześnie pewnego bicie rekordów w skakaniu z kamienia na skała, albo puszczaniu baniek nosem. Ewentualnie zbieranie papierków platforma obywatelska cukierkach, za które odblokujemy sobie szkice koncepcyjne. Grand Theft Auto V mamuśka się zerwać ze kanonem, choć miejscami robi owo nieco nieśmiało. Tak czy inaczej drożyna zapoczątkowana przez The Ballad of Gay Tony istnieje konsekwentnie wydeptywana.

Rockstar stawia na fabułę, na bajka o pokręconych losach 3 przestępców. Główny wątek rozkładu przeplata ze sobą ryzykanckie akcje, które onieśmieliłyby chociażby bohaterów filmów Tarantino, i motywy dotyczące rodziny natomiast przyjaciół. Czy tu azaliż tam, wszędzie pełno istnieje dialogów, napisanych i opowiedzianych naprawdę brawurowo. Nawet wydarzenia losowe czy rozmaite dryblasie misje poboczne to bezlik gadek, w pełni udźwiękowionych natomiast zwykle urozmaicających nam wyjazd z jednego punktu aż do drugiego. Tu nawet ochroniarze z pancernej furgonetki, jaką można skroić na miasteczku, o czymś ze sobą rozmawiają… Najsłabiej w Grand Theft Auto V przypadają najbardziej klasyczne elementy, inaczej kolekcjonowanie „znajdziek” – jakby na koniec dostajemy misje fabularne, ale są one nadzwyczaj skromne i mało pasujące. Mimo wszystko, jakieś są. Nowa gra Rockstar kończy tę generację. To bardzo pojemne stwierdzenie. Dla wielu seria „GTA” jest klamrą, która spina kilkanaście lat na rynku gier wideo, trzy generacje konsol, przeplatane licznymi odmianami na wszelakie platformy, włączając już w to smartfony. Kilkanaście lat to także czas, jakiego potrzeba, by wyrosło nowe pokolenie graczy, które dopiero dziś wchodzi w dorosłość i jest legalnie uprawnione do gry w „GTA V”. A musicie mi wierzyć – jeśli Wasze niepełnoletnie dziecko gra w tę grę, nie nadajecie się na rodziców!
Fabuła i dialogi – to dwie różne rzeczy. Ta pierwsza jest typowa dla serii, nawet pomimo podziału opowieści pomiędzy trzech głównych bohaterów – Michaela, Franklina i Trevora. Wciąż ktoś pomimo rangi jest popychadłem, ale posłusznie wykonuje zadania, żeby akcja szła do przodu, coś się dzieje nielogicznie, bez głębszego sensu, taka sztuka dla sztuki. Na szczęście fenomenalne dialogi tak mocno podnoszą jakość scenariusza, że gotów jestem znów przymknąć oko, na wiele fabularnych uchybień. Rozmowy między postaciami są w większości genialnie i błyskotliwie napisane, a polska wersja językowa jest jedną z najlepszych, jakie kiedykolwiek ujrzał rodzimy rynek gier. Mimo tego, że to tylko napisy. A może właśnie dlatego? Rozmów jest pełno, toczą się cały czas, między bohaterami także podczas jazdy samochodem na akcję, a na ulicach między przechodniami.
Nowoczesny gangster ma pod ręką swój telefon komórkowy, który jest jego narzędziem kontaktu z ekipą. SMS-y, maile, to jego chleb codzienny. Sprytnie skonstruowane urządzenie ma oczywiście kamerkę, którą będziecie pstrykać zdjęcia, czy to na potrzeby misji, czy wrzucenia na swój profil w Rockstar Social Club, aby inni mogli docenić inwencję. Tu dalej brniemy w złożoność, która na szczęście nie oznacza skomplikowania – dokładne opracowanie misji pozwoli ostatecznie wybrać jeden ze sposobów jej dokonywania (najczęściej siłowo, czyli „na ramboida” lub sprytnie, przy mniejszej liczbie trupów), a także dobrać ekipę w zależności od umiejętności oraz działki, jaką kandydat chce otrzymać. Przy czym warto inwestować w nowy narybek, bo nie chce wiele kasy, a swoje umiejętności rozwija wraz z sukcesami.
Jest dokładnie taka, jak zapowiadano. A nawet lepsza. Pal licho moją nieufność do screenów i trailerów – nawet przeprowadzona jeszcze przed wakacjami prezentacja dla mediów nie do końca mnie przekonała. Niby już wtedy było widać potencjał kryjący się za przełączaniem pomiędzy trzema bohaterami, ogromny teren czy złożone funkcje, ale… był to przed chwilą tylko „niby potencjał”, opierając się na którego ciężko było przeznaczyć pewne wnioski. Teraz wiem, że zupełnie niepotrzebnie wykazałem się taką ostrożnością. Natomiast wiem też, dlaczego Rockstar tak niechętnie dzieli się z graczami informacjami odnośnie do powstających gier, szerokim łukiem omija wszystkie branżowe targi i nie tworzy grywalnych dem.

Tak naprawdę na początku ani trochę nie jest to klamoty. Nie będzie spoilerem gnoma, że ex-gangster Michael ani trochę nie zna czarnoskórego Franklina. Zna natomiast Trevora, ich relacje w najlepszym razie można jednak określić imieniem „szorstkiej przyjaźni”. Drogi 2 pierwszych bohaterów szybko się przecinają w dosyć niesystematyczny sposób, a po paru godzinach gry dołącza aż do nich Trevor. A nieco wpycha się z buciorami, ale ma ku temu swoje powody. I mianowicie właśnie w GTA V najlepsze – historia natomiast wyraźnie zarysowani bohaterowie. Jederman z nich ma swej własne plany, ambicje natomiast obawy. Silne strony natomiast słabostki, które poniekąd napędzają kolejne misje. Musisz bo wiedzieć, że pokazywany przy użyciu nas w kwaGRAnsie komunalny skok na jubilera owo jedna z raptem paru tak ogromnych, wspólnych natomiast planowanych wcześniej akcji. Większa część misji to raczej stare dla serii zadania precyzyjnie związane z Michaelem, Trevorem lub Franklinem. Każdy spośród nich ma na oku jakiś własny „deal”, jaki w miarę możliwości samodzielnie spełnia. Czasem nawet w tajemnicy „wspólnikami” przed, którzy zostali nimi bardziej z niż wyboru potrzeby. Trzy miasteczka z GTA: San Andreas zastąpiło jedno wchodzące w skład tamtej metropolii – Los Santos. Wirtualny odpowiednik Los Angeles jest detalicznie taki, jak być ma obowiązek – wciśnięty między wielka woda i góry, z charakterystycznym molem z diabelskim młynem, bulwarem gwiazd czy na koniec wielkim, majaczącym nad ów wszystkim napisem Vinewood. Dysponujemy robotnicze przedmieścia, najeżone drapaczami chmur Downtown i dzielnicę willową, a do całą masę mniejszych i większych dróg tego.


Grand Theft Auto V do pobrania, download Grand Theft Auto V pełna wersja pc, Grand Theft Auto V, Grand Theft Auto V chomikuj, Grand Theft Auto V crack, Grand Theft Auto V crack do pobrania, Grand Theft Auto V demo do pobrania, pobierz Grand Theft Auto V, Grand Theft Auto V, Grand Theft Auto V demo gry, Grand Theft Auto V demo pc, Grand Theft Auto V download pc, Grand Theft Auto V download za darmo, Grand Theft Auto V działająca wersja, Grand Theft Auto V gra do pobrania, Grand Theft Auto V gra za darmo, Grand Theft Auto V pełna wersja gry na pc, Grand Theft Auto V pobierz, Grand Theft Auto V pobierz za darmo, Grand Theft Auto V reloaded, Grand Theft Auto V ściągnij, Grand Theft Auto V ściągnij na pc, Grand Theft Auto V skąd pobrać, Grand Theft Auto V skidrow, Grand Theft Auto V torrent, Grand Theft Auto V utorrent, Grand Theft Auto V za darmo pc, skąd pobrać Grand Theft Auto V pc, GTA 5 do pobrania, download GTA 5 pełna wersja pc, GTA 5, GTA 5 chomikuj, GTA 5 crack, GTA 5 crack do pobrania, GTA 5 demo do pobrania, pobierz GTA 5, GTA 5, GTA 5 demo gry, GTA 5 demo pc, GTA 5 download pc, GTA 5 download za darmo, GTA 5 działająca wersja, GTA 5 gra do pobrania, GTA 5 gra za darmo, GTA 5 pełna wersja gry na pc, GTA 5 pobierz, GTA 5 pobierz za darmo, GTA 5 reloaded, GTA 5 ściągnij, GTA 5 ściągnij na pc, GTA 5 skąd pobrać, GTA 5 skidrow, GTA 5 torrent, GTA 5 utorrent, GTA 5 za darmo pc, skąd pobrać GTA 5 pc