SpellForce 3

SpellForce 3 PC

gry do pobraniaSpellForce 3 to strategia czasu rzeczywistego z elementami RPG będąca trzecią odsłoną tej popularnej serii, która zadebiutowała na rynku w 2003 roku. Za produkcję odpowiada nowopowstałe studio Grimlore Games. Akcja SpellForce III przenosi nas przed wydarzenia, których byliśmy świadkiem w SpellForce i SpellForce II i po raz kolejny w równie dużym stopniu skupia się na rozbudowie bazy i tworzeniu armii, co na sterowaniu naszym bohaterem, który stopniowo rozwija swoje umiejętności oraz zdobywa coraz lepszy ekwipunek. Rozgrywka podzielona jest na dwie warstwy. Pierwsza z nich odbywa się w dużym świecie gry i polega na rozwijaniu bazy, tworzeniu wojsk i wykonywaniu zlecanych nam zadań, zarówno tych związanych z główną fabułą gry, jak i pobocznych questów, oferujących nam dodatkowe nagrody.
Drugą warstwą rozgrywki są wyprawy do rozsianych po świecie gry lochów. W ich eksploracji towarzyszą nam inni bohaterowie, którzy wraz z naszym bohaterem tworzą maksymalnie pięcioosobową drużynę. Podczas takich wypraw pojedynki z przeciwnikami przypominają typowe produkcje z gatunku hack’n’slash, a w czasie odkrywania kolejnych zakamarków oddanego lochu nasza drużyna winno rozwiązywać zagadki oraz wystrzegać się różnego rodzaju pułapek. Koderzy nie stworzyli produkcji, jaka zadowoli wyłącznie fanów dotychczasowych odsłon cyklu: nowicjusze również szybko się tu odszukają. Niewymagana będzie także komitywa fabuły pierwszej i pozostałej części: SpellForce 3 prezentuje bowiem wydarzenia, które miały miejsce pięćset lat przedtem katastrofalnym w skutkach rytuałem, jaki rozerwał krainę Eo na sieć połączonych portalami wysepek. Miłośnicy wcześniejszych walk z serii zobaczą przeto sporo znajomych miejsc, atoli ogromna część oferowanego zakresu została zaprojektowana od zera.

SpellForce 3 powraca w nowej odsłonie

Największe wrażenie robi atoli rozmach, z jakim zaplanowano miasta. Podczas targów w Kolonii mieliśmy okazję ujrzeć jedną z największych ludzkich osad, Everlight, która imponuje nie tylko rozmiarami, ale oraz tętniącym w niej przebywaniem. Na ulicach non stop garść się dzieje, pomiędzy straganami przechodzą dziesiątki przechodniów, koryfeusz nas zatrzymuje, by wezwać o pomoc – wydaje się na co popatrzeć. I że gra SpellForce 3 realizowana jest na nowym silniku, agregat prezentuje się naprawdę widowiskowo. Grimlore Games utrzymało bogatą, konkretną kolorystykę poprzednich części, aliści całość jest teraz bardziej szczegółowa i nawet w zbliżeniach wygląda solidnie.

Na szczęście oprawa wizualna to nie jedyny atut tej walki. Na korzyść trzeciego SpellForce przemawia przede wszystkim płynne federacja mechanizmów znanych z gatunków RTS i RPG – twórcom udało się to zrealizować w taki sposób, że ich dzieło nie robi wbicia ani nazbyt skomplikowanego, ani totalnie uproszczonego w żadnym aspekcie. Dla przykładu zdobywanie surowców nie ogranicza się wyłącznie do wzniesienia budynku, który zapewniałby stały dostęp do choćby drewna: trzeba także oddelegować poddanych (których liczba furt jest ograniczona), aby bez ustanku go obsługiwali. Zasoby nie są zresztą powszechnie do kupienia: jeśli zajmiemy nowy branża mapy, początkowo będziemy musieli importować materiały za pomocą wozów kupieckich, które mogą pozostać w każdej chwili zaatakowane. Surowce posłużą zresztą nie tylko do stawiania kolejnych domów. W przedstawionym fragmencie walki w pewnym momencie mogliśmy poświęcić część zapasów, aby wzmocnić magiczną barierę, która chroniła mieszkańców pewnego miasteczka przed atakiem potworów. Z jednej strony dawaliśmy sobie więc dodatkowy czas na przybycie osadzie z odsieczą, z drugiej jednak opóźnialiśmy awans własnej bazy. Twórcy gwarantują, że w grze pojawi się sporo podobnych dylematów – i bardzo dobrze, albowiem czynią one zarządzenie zasobami bardziej rozbudowanym, choć dalej przystępnym dla każdego gracza.

Inwestowanie w konkretne umiejętności nie skutkuje jednak wzrostem powodowanych przez nie znieważeń (te są zależne od chwili posiadanego ekwipunku), tylko pobocznymi efektami. Dla przykładu dobrze wytrenowany czar sam w sobie nie dokona spustoszenia w szeregach nieprzyjaciela, natomiast gdy zostanie rzucony w stronę internetową krwawiącego lub ogłuszonego wroga, może zabić go celowy lub trafić łańcuchem ataków jego towarzyszy. Co sprytniejsi gracze szybko nauczą się najbardziej dewastujących kombinacji a z ich pomocą poradzą sobie nawet z najcięższymi przeciwnikami. Sami herosi, których w finalnej wersji posiada być ośmiu (nie każdego z nich spotkamy, gdyby ograniczymy się do czynienia wyłącznie zadań z czołowego wątku), okażą się z większym natężeniem wyraziści: według zapewnień demiurgów każdego będzie cechować intymna historia oraz poglądy, jakich nie zawaha się wypowiedzieć głośno, jeśli działania gracza mu się nie spodobają. Owe krok w dobrym stronę: deweloperzy zapowiadają, że wykonanie gry zajmie około trzydzieści godzin bez zaliczania dużej ilości zadań pobocznych, więc wyruszałoby spędzić je w kole postaci o złożonych kształtownikach. Jeśli jednak wolicie pozostawać w komitywie z prawdziwymi ludźmi, pożądane byłoby wiedzieć, że całą wojnę będzie można przejść w trybie kooperacji z dwiema osobami. Tryb wieloosobowy ukaże się także w szkołowie potyczek z innymi graczami, tak więc nie powinno obaw co do tego, iż w SpellForce 3 migiem zabraknie świeżej zawartości. Oraz co do reszty? Cóż, moja osoba na pokaz tej produkcji szedłem pełen sceptycyzmu. Ani naczelna, ani druga część nie stały się komercyjnymi hitami i nie otrzymały istotnie oszałamiających ocen, a atoli cykl ma wielu wieloskładnikowych fanów, ja nigdy nie czekałem z niecierpliwością na kontynuację. Jednak po zobaczeniu na gamescomie dzieła Grimlore Games jestem pełen optymizmu. Gra wydaje się jednocześnie godnie rozbudowana i przystępna, mechaniki zabawy łączą się w sprawnie funkcjonującą całość, kula ziemska prezentuje się bardzo ładnie, oraz na parę miesięcy przedtem premierą tytuł był praktycznie wolny od jakichkolwiek tematów natury technologicznej. Dla absztyfikantów hybryd gatunków RTS oraz RPG będzie to właściwie pozycja obowiązkowa, ale SpellForce 3 to na pewno nie tytuł, który spodoba się tylko tej grupie graczy.


SpellForce 3 do pobrania, download SpellForce 3 pełna wersja pc, SpellForce 3, SpellForce 3 chomikuj, SpellForce 3 crack, SpellForce 3 crack do pobrania, SpellForce 3 demo do pobrania, pobierz SpellForce 3, SpellForce 3, SpellForce 3 demo gry, SpellForce 3 demo pc, SpellForce 3 download pc, SpellForce 3 download za darmo, SpellForce 3 działająca wersja, SpellForce 3 gra do pobrania, SpellForce 3 gra za darmo, SpellForce 3 pełna wersja gry na pc, SpellForce 3 pobierz, SpellForce 3 pobierz za darmo, SpellForce 3 reloaded, SpellForce 3 ściągnij, SpellForce 3 ściągnij na pc, SpellForce 3 skąd pobrać, SpellForce 3 skidrow, SpellForce 3 torrent, SpellForce 3 utorrent, SpellForce 3 za darmo pc, skąd pobrać SpellForce 3 pc